Dendê Macêdo

Dendê Macêdo je perkusionista, spevák, skladateľ, kapelník, učiteľ a multiinštrumentalista. Narodil sa v bubeníckom srdci Brazílie, v Salvadore da Bahia a profesionálnym hudobníkom je od veku 14 rokov, keď sa objavil v prednej línii TIMBALADA, v elitnej zostave Carlinhosa Browna a hral v nej 18 rokov.

Po odchode z Brazílie v roku 2001 žije Dendê v USA a vystupuje so svojimi skupinami Hãhãhães – afro/brazil a afro/kubánska fúzia, Arrastão – afro/brazílske perkusie, Ologundê – afro-brazílska tradícia, jeho vlajkovou loďou Dendê & Band a s mnoho ďalšími skupinami. V rámci benefičného koncertu World Music Institute sa objavil aj na javisku s Giovanni Hidalgom, Zakirom Husajnom, Adamom Rudolphom a mnohými ďalšími výnimočnými hudobníkmi.

Viedol semináre, workshopy a rezidenčné programy v USA a Brazílii na takých vážených inštitúciách, ako sú Lincoln Center, Juilliard School, Music School Eastman a Peabody Conservatory.

Spolupracuje so svetovou značkou Latin Percussion© a v spolupráci s nimi vyvinul RAW Series Trash Snare.

Dendê má v našom živote výnimočné miesto! V Nitre bude siedmykrát a okrem množstva workshopov a spoločnej práce, máme spoločnú nahrávku a chystá sa produkovať aj CD CAMPANA BATUCADA.

Z Filadelfie priletí len na náš festival a komentoval to veľmi krátko a jasne : „Je to veľmi dôležité!“