Patinho Axé

Patinho Axé sa narodil v brazílskom Salvadore da Bahia. Od svojho útleho veku hrá v skupine Eré Band, mládežníckej sekcii Ilê Aiyê. Ako skúsený hudobník sa stal členom Bloco Afro Ilê Aiyê, s ktorým absolvoval mnoho vystúpení doma, ako aj medzinárodných turné v Latinskej Amerike, Európe a USA.

Vo svojej kariére hral s vynikajúcimi hudobníkmi a medzinárodne uznávanými umelcami, ako sú Gilberto Gil, Caetano Veloso, Dorival Caymmy ,Carlinhos Brown, Henri Salvador, Cheikh Lo, ale aj senegalskými Doudou N’Diaye Rose alebo Björk…

Súbežne so svojou profesionálnou hudobnou kariérou pracoval desať rokov v škole Mãe Hilda Jitolu aj ako učiteľ bicích nástrojov a pedagóg pre znevýhodnených mladých ľudí v jeho susedstve, ktorým hudba umožňuje uniknúť z ich každodenného života biedy, drog a násilia.

So sídlom v Marseille v roku 2005 založil školu Tambores da Liberdade, kde pravidelne organizuje kurzy a ponúka koncerty po celý rok. Patinho je tiež súčasťou organizačného tímu projektu Tambores do Mundo, ktorý organizuje kurzy a aktivity v Salvadore de Bahia pre perkusionistov a tanečníkov z celého sveta.

V Nitre bol Patinho po prvýkrát už v roku 2011, keď viedol intenzívny niekoľkodňový workshop pre CAMPANU BATUCADU, naše cesty sú prepojené, pretože sme od roku 2010 súčasťou projektu Tambores do Mundo a veľmi sa tešíme, že spoločne na pódiu oslávime naše narodeniny.